Privatumo politika
Dantų implantacija
Apie paslaugą

Dantų implantacijos 3D planavimas

Dantų implantacija pradedama planuoti nuo skaitmeninės panoraminės arba 3D rentgeno nuotraukos, kuri padeda įvertinti paciento žandikaulio kaulo kiekį ir būklę. Analizuojant skaitmeninę rentgeno nuotrauką nustatoma žandikaulių, likusių dantų bei aplink esančių anatominių struktūrų ypatumus. Prieš pradedant planuoti dantų implantaciją taip pat įvertinama ir paciento dantų būklė, dantenų sveikata, bendra burnos higiena. Turint įvertinimo rezultatus, pereinama prie implantacijos planavimo. Implantacija planuojama naudojant 3D nuotrauką. Prieš pradedant gydymą, chirurgine programa tiksliai parenkami implantai, nustatoma tinkamiausia jų vieta ir kryptis. Remiantis šiais planavimo duomenimis paruošiamas tikslus chirurginis gidas, pagal kurį suplanuotas chirurginis gydymas atliekamas tiksliai, minimaliai traumuojant, greitai ir komfortiškai. Gydytojas, atsižvelgdamas į paciento poreikius ir jo burnos ir dantų būklę, nustato reikalingų dantų implantų skaičių, jų padėtį ir protezavimo ant implantų būdą. Vienas svarbiausių veiksnių, nulemiančių gydymo implantais sėkmę – dantų implantų padėtis, ją gydytojas parenka atsižvelgdamas į būsimų protezų vietą. Gana dažnai pasitaiko, kad kaulo kiekis vietose, į kurias planuojama sukti implantus, yra nepakankamas. Tais atvejais į gydymo planą yra įtraukiama kaulo augmentacijos (priauginimo) operacija. Sudaromas individualus gydymo planas, kuris suderinamas su pacientu.

Dantų implantacija

Dantų implantacija – tai vienas iš pažangiausių gydymo būdų, kurį taikant galima ypač estetiškai atkurti prarastus dantis. Dantų implantacija vyksta tokia eiga: pacientą apžiūri gydytojas, padaroma rentgeno nuotrauka, įvertinama paciento būklė ir nustatoma, ar galima atlikti implantacijos procedūrą; gydytojas sudaro individualų gydymo planą, kuriame nurodoma, kiek implantų bus įsukama, koks protezavimo būdas bus taikomas, nurodoma visų paslaugų kaina. Jei paciento kaulas yra sunykęs, prieš implantacijos procedūrą pirmiausia yra atliekama kaulo priauginimo ar sinuso dugno pakėlimo operacija. Jei kaulo pakanka, kad būtų užtikrintas pirminis danties implanto stabilumas, tada šios procedūros atliekamos kartu su implanto įsriegimu; implantacijos procedūros metu taikoma vietinė nejautra, atkėlus dantenas įsriegiamas implantas; įsriegus implantą, užsiuvama; po1–2 savaičių pacientui pašalinamos siūlės; praėjus gijimo laikotarpiui (4–5 mėnesiams), prisukama dantenų formavimo galvutė; visiškai sugijus dantenoms, dantenų formavimo galvutė pakeičiama protezavimo atrama; pradedamas protezavimas ant implanto.

Kodėl verta rinktis dantų protezavimą implantais?

Dantų implantai leidžia visiškai atkurti nesamus dantis nepažeidžiant turimų dantų. Tinkamai prižiūrimi implantai yra itin ilgaamžiai. Kitaip negu įprasto protezavimo metu, implantacijos metu atkuriamas ne tik dantis, bet ir jo šaknis. Dantų implantai yra itin artimi natūraliems dantims, nes ir jie dalį kramtymo jėgos krūvio perduoda žandikauliui ir taip stabdo kaulo nykimą. Dantų implantacija – tai pati geriausia išeitis norint išvengti išimamų dantų protezų. Protezuojant ant implantų pasiekiamas itin geras rezultatas, nes vainikėliai būna labai estetiški ir nesiskiria nuo natūralių dantų. Dantų implantai gali būti naudojami kartu su karūnėlėmis, tiltais, išimamais protezais, taip atkuriant kramtymo efektyvumą ir maksimalią estetiką.

Kai dantų implantai visiškai prigyja, galima imtis protezavimo darbų. Mūsų klinikoje siūlomi keli protezavimo ant implantų būdai:

Dantų implantų protezavimas karūnėle – šis būdas taikomas, kai burnoje trūksta vieno danties. Pagal gydytojo nuimtus danties atspaudus laboratorijoje pagaminama karūnėlė, kuri pritvirtinama prie implanto. Protezavimas dantų tilteliu – šis būdas taikomas jei pacientui trūksta keletos greta esančių dantų. Tokiu atveju prireikia mažiausiai dviejų implantų, kad būtų galima tvirtinti dantų tiltelį. Išimami arba fiksuoti protezai – šis protezavimo būdas taikomas tada, kai pacientas neturi visų dantų. Jei nuspręsta protezuoti neišimamais protezais, tuomet dantų atkūrimui dažniausiai prireikia šešių implantų. Pasirinkus išimamus protezus, implantų prireikia mažiau. Tikslų reikiamų implantų skaičių nustato burnos, veido ir žandikaulių chirurgas, kuris atliks implantacijos operaciją. Ar dantų implantacijos procedūra yra skausminga? Tai vienas iš dažniausiai prieš implantacijos procedūrą pacientams kylančių klausimų. Atsakymas į šį klausimą būtų vienareikšmis – ne, nes operacijos metu yra taikoma vietinė nejautra. Todėl implantavimo metu burna būna visiškai aptirpusi, kol chirurgas įsriegia visus reikiamus implantus į jų vietas. Siekiant išvengti bet kokio diskomforto ar skausmo, kuris gali būti jaučiamas po operacijos, chirurgas išrašys antibiotikų ir parekomenduos kada reikėtų juos vartoti. Skausmas gali būti jaučiamas toje vietoje, kur buvo įsriegtas implantas, ar žandikaulio srityje aplink tą vietą. Po implantacijos taip pat gali pasireikšti tokie šalutiniai reiškiniai: kraujavimas, kraujosruvos ar patinimas. Tačiau visi šie reiškiniai dažniausiai išnyksta per savaitę ar dešimt dienų, kiekvienam pacientui individualiai.

Kaip prižiūrėti implantus?

Griežtai draudžiama implantus valyti smeigtukais, sąvaržėlėmis ir kitais kietais ar metaliniais daiktais. Kasdienei priežiūrai naudokite minkštą dantų šepetėlį. Pavienius implantus rekomenduojame valyti vieno danties šepetėliu. Implantų priežiūrai ypač tinka ir elektriniai dantų šepetėliai. Nepamirškite naudoti tarpdančių šepetėlių. Juos naudokite vieną arba du kartus per dieną sunkiai prieinamiems tarpdančiams išvalyti. Kad nesubraižytumėte implantų atramų, rekomenduojame naudoti šepetėlius, kurių metalinė viela padengta nailono sluoksniu. Tarpams tarp implantų naudokite tarpdančių siūlą ar juostelę. Jeigu yra sunkiai išvalomų sričių, periodiškai naudokite antiseptinį burnos skalavimo skystį, kurio sudėtyje yra chlorheksidino gliukonato. Be to, rekomenduojame bent kas pusmetį atlikti profesionalią burnos higieną ir profilaktikos tikslais apsilankyti pas gydytoją odontologą.

PO DANTŲ IMPLANTACIJOS

Po danties implantacijos galite jausti trumpalaikį diskomfortą.

Kraujavimas. Po implantacijos keletą valandų iš žaizdos gali nestipriai pakraujuoti. Dėl to seilės nusidažo rausva spalva. Dažniausiai kraujavimas sustoja po kelių valandų.

Patinimas. Patinimas būna nuo minimalaus iki akivaizdžiai matomo ir priklauso nuo individualių organizmo savybių ir operacijos apimties. Didžiausias patinimas būna 2 – 3 parą po operacijos.

Kaip elgtis pirmąją parą po implantacijos? 

Pirmąją parą rekomenduojama nedirbti fizinio darbo, daugiau laiko praleisti sėdimoje padėtyje. Atsigulus galva turi būti aukščiau, pasidėti antrą pagalvę. Pirmąją parą negalima skalauti burnos ir vartoti karštų valgių ir gėrimų. Po procedūros valgyti galima tada, kai praeina nuskausminamųjų vaistų veikimas, ne anksčiau kaip po dviejų valandų Implantų neturi veikti mechaninis krūvis kramtant, todėl valgyti reikia minkštos konsistencijos maistą, priešinga puse. Kad patinimas būtų mažesnis, prie žando reikia priglausti ledo pūslę, suvyniotą į rankšluostį. Šaldoma 10 minučių su tokios pačios trukmės pertraukomis iki vakaro. 

Visi paskirti geriami vaistai vartojami jau nuo pirmosios dienos po operacijos:

  • Antibiotikai. Nurodytą dozę reikia gerti 3 kartus per dieną 7 dienas;
  • Vaistai nuo skausmo ir uždegimo. Vidutiniam skausmui malšinti paskiriamas bet kuris vaistas, neskystinantis kraujo („Ketanov“, „Nimesil“, „Dolmen“), jį reikia vartoti tol, kol skauda, 2–3 kartus per dieną 2–5 dienas;
  • Po antibiotikų vartojimo, organizmo pusiausvyros atstatymui rekomenduojame gerti gerąsias bakterijas (pvz: Bifolac, Bifoval, Yoghurt, Linex, Bimodium, Laktobakt ir kt.).
  • Visi iki tol paskirti vaistai geriami tomis pačiomis dozėmis

Kaip elgtis pirmąją savaitę po operacijos?

  • Burnos higiena. Kitą dieną po operacijos reikia tris kartus per dieną dantų pasta ir šepetėliu valyti dantis, o išsivalius skalauti burną 0.2% chlorheksidino tirpalu. Skalaujant šiuo tirpalu prieš tai neišsivalius dantų gali patamsėti dantys. Jei burnoje matomos implantų galvutės, nuo trečios dienos reikia pradėti jas valyti dantų pasta ir šepetėliu nepaisant negausaus kraujavimo iš dantenų.
  • Sportas. Pirmąją savaitę nerekomenduojama sportuoti.
  • Mityba. Pirmąją savaitę po operacijos reikia rinktis minkštesnį žaizdos netraumuojantį maistą.
  • Siūlai. Visi siūlai išimami po 7-14 dienų.
  • Rūkymas ir alkoholis. Rūkymas gali labai pakenkti žaizdos gijimui ir implanto prigijimui, rekomenduojama nerūkyti mažiausiai dvi savaites po operacijos. Alkoholio rekomenduojama nevartoti septynias dienas po operacijos.

Kaip elgtis pirmąjį mėnesį po operacijos?

    • Antrąją savaitę, išėmus siūlus, galima vėl vartoti įvairios konsistencijos maistą, tačiau kramtyti reikia priešinga puse. Nuo antrosios savaitės nebereikalingi vaistai. Grįžtama prie įprastos burnos higienos, chlorheksidino tirpalas pakeičiamas paprastu vandeniu arba komerciniais skalavimo tirpalais.

Komplikacijos. Jei praėjus keletui dienų po operacijos savijauta ima blogėti, kamuoja bendras silpnumas, kyla temperatūra, operuotoje srityje stipriai patinsta audiniai, skauda ryjant seiles arba sumažėja išsižiojimas, skambinkite į kliniką (darbo metu tel. 845431965 arba +37068627937, ne darbo metu tel.+37069833626) ir Jūs būsite apžiūrėti artimiausiu metu.

Nobel Biocare implantų istorija:

Mūsų įmonės paveldas unikalus — jo pradžia siejama su Per-Ingvaro Brånemarko osteointegracijos atradimu.

„Nobel Biocare“ sukurta Jums ir Jūsų pacientui. Tai pažadas, kurio laikomės jau daugiau nei 50 metų vystydami mokslinius implantologijos tyrimus ir plėtrą. Nuo tada, kai Per-Ingvaras Brånemarkas atrado osteointegraciją ir pirmąjį gydymą dantų implantais.

Tačiau mes niekuomet neliekame prie status quo. Nesivadovaujame kitų pramintais keliais. Esame drąsūs inovatoriai, darantys viską, ko reikia, kad pagerintume specialistų galimybes gydyti pacientus efektyviau.

Mūsų indėlis į implantologiją išties unikalus. Inovatyvumu grįsta filosofija, kurios pagrindinė varomoji jėga — pacientų poreikiai. Kompanija iki šiol veikia įkvėpta ir vedama odontologijos profesionalų, pradedančių savo profesinę kelionę klinikose ir laboratorijose.

Viso to pradžia siejama su novatorišku Per-Ingvaro Brånemarko osteointegracijos atradimu. Visa eilė kompanijų, kurios išaugo vos jam išgydžius pirmąjį pacientą, galiausiai baigėsi „Nobel Biocare“ įkūrimu.

1952 m. – Brånemarkas atranda osteointegraciją

1950 metais dar būdamas jaunas tyrėjas, Per-Ingvaras Brånemarkas buvo itin įsigilinęs į kraujotakos sistemą. 

Viename iš tokių tyrimų jis prikabino titanu dengtą optinę detalę prie triušio kojos ir tokiu būdu galėjo tyrinėti mikrocirkuliaciją kauliniame audinyje, naudodamas specialiai pritaikytus mikroskopus. 

Iš pradžių tyrimas atrodė sėkmingas, tačiau kuomet reikėjo pašalinti metalu dengtą optinį prietaisą nuo kaulo, jis atrado, kad kaulas ir titanas tapo beveik neatskiriami. 

„Netrukus po šio atradimo, – teigė Brånemarkas, – mes pakeitėme tyrimų kryptį ir ėmėme gilintis į žmogaus kūno toleranciją titanui.“ 

1965 m. – pagamintas pirmasis implantas iš titano.  

1965 metais Göstas Larssonas iš Geteborgo miesto Švedijoje buvo visai netekęs dantų. Pirmieji osteointegraciniai dantų implantai kruopščiai įstatyti profesoriaus Per-Ingvaro Brånemarko dramatiškai pakeitė jo gyvenimą.  

Po daugybės klinikinių bandymų ir papildomų tyrimų metų Per-Ingvaras Brånemarkas ir Švedijos kompanija „Bofors“ įsteigė „Nobelpharma“, kuri vėliau tapo „Nobel Biocare“.  

1981 m. – Geteborgo mieste, Švedijoje įkuriama „Nobelpharma“ 

1988 m. – pagamintas pirmasis skruostikaulio implantas 

1988 metais profesorius Brånemarkas pristatė skruostikaulių implantus, sukurtus siekiant atkurti smarkiai sunykusį viršutinį žandikaulį. „Brånemark System Zygoma“ implantai įsriegiami į viršutinio žandikaulio kaulą tokiu būdu išvengiant kaulo priauginimo procedūros.1

1989 m. pirmasis keramikinis CAD/CAM sluoksnis 

Gydytojas Mattsas Anderssonas įnešė naujų vėjų į protezų funkcionalumą ir estetiką: pirmąjį keramikinį CAD/CAM sluoksnį. 

1996 m. – „Nobelpharma“ tampa „Nobel Biocare“ 

1997 m. – pagamintas pirmasis implantas siaurėjančiu kakleliu 

„Replace“ buvo pirmasis implantas siaurėjančiu kakleliu, atkartojantis tikro danties šaknies formą. „Replace Select“ ir „NobelReplace Tapered“ tapo dažniausiai pasaulyje naudojamomis implantavimo sistemomis. 

1998 m. – sukurti pirmieji pakreipto ir skubaus implanto sprendimai: All-on-4® gydymo metodika 

Bendradarbiaujant su gydytoju Paulo Maló, sukūrėme metodiką, leidžiančią pakreipti ir skubiai įsriegti implantus. Tai pirmoji tokia technologija. Legendinė All-on-4® gydymo metodika 

2000 m. – „TiUnite“ pagerina gydymo rezultatus  

Ganėtinai grublėto, metalu dengto paviršiaus osteointegracija „TiUnite“ yra pelniusi sėkmingą reputaciją ir yra viena iš labiausiai klinikiniuose tyrimuose nagrinėjimų dantų implantų paviršių pasaulyje. 

2005 m. – Skubus gydymas (angl. Immediate Function) leidžiamas JAV Maisto ir vaistų administracijos 

Skubus gydymas leidžiamas JAV Maisto ir vaistų administracijos – tuo metu „Nobel Biocare“ buvo vieninteliai taikantys tokį gydymą. 

2005 m. – pirmoji gidinės chirurgijos sistema. 

2005 metais „NobelGuide“ skaitmenizavo dantų implantologiją pristatydama pirmąją programą skirtą 3D gydymo planavimui ir gidinei chirurgijai. 

2008 m. – išleidžiamas „NobelActive“  

„NobelActive“ leidžia atlikti Skubų gydymą tais atvejais, kuomet be jo tai padaryti būtų neįmanoma. Iki šiol daug kas mėgina atkartoti šią technologiją, tačiau kol kas jai lygių nėra. 3-6

2015 m. – pasaulinis mokslo ir technologijų inovatorius „Danaher corporation“ įsigyja „Nobel Biocare“. 

2019 m. – prasideda „The Muciontegration™“ era ir pristatomi „Xeal™“ ir „TiUltra™“ produktai

P-I. Brånemarkas, atradęs osteointegraciją, suteikė galimybę atsirasti dantų implantologijai. Pristačius „Xeal™“ ir „TiUltra™“ Tarptautinėje odontologų mugėje (angl. International Dental Show) Kelne, aptarėme ne tik osteointegraciją, bet ir paviršius, specialiai sukurtus minkštųjų audinių tvirtinimui. 7,8

2020 m. – pokyčiai implantologijoje pristačius „N1™“ implantų sistemą

Nurodyti – Formuoti – Įstatyti: „Nobel Biocare“ sukurta „N1™“ implantų sistema yra svarbi inovacija sukurta tam, kad suteiktų gydytojams galimybę paprastai ir užtikrintai garantuoti pacientų komfortą. Tai išbaigta sistema, pasižyminti naujomis vietos paruošimo, implanto makroformavimo, protezų jungčių, atsiradimo profilio ir kitomis koncepcijomis

Registruotis vizitui

Užpildykite žemiau esančią formą ir mes jums paskambinsime artimiausią darbo dieną ir suderinsime vizito laiką.

dentalclinic.lt puslapyje yra naudojami slapukai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.
Išsamią informaciją rasite privatumo politikos puslapyje