Dantų implantacijos 3D planavimas
Dantų implantacija pradedama planuoti nuo skaitmeninės panoraminės arba 3D rentgeno nuotraukos, kuri padeda įvertinti paciento žandikaulio kaulo kiekį ir būklę. Analizuojant skaitmeninę rentgeno nuotrauką nustatoma žandikaulių, likusių dantų bei aplink esančių anatominių struktūrų ypatumus. Prieš pradedant planuoti dantų implantaciją taip pat įvertinama ir paciento dantų būklė, dantenų sveikata, bendra burnos higiena. Turint įvertinimo rezultatus, pereinama prie implantacijos planavimo. Implantacija planuojama naudojant 3D nuotrauką. Prieš pradedant gydymą, chirurgine programa tiksliai parenkami implantai, nustatoma tinkamiausia jų vieta ir kryptis. Remiantis šiais planavimo duomenimis paruošiamas tikslus chirurginis gidas, pagal kurį suplanuotas chirurginis gydymas atliekamas tiksliai, minimaliai traumuojant, greitai ir komfortiškai. Gydytojas, atsižvelgdamas į paciento poreikius ir jo burnos ir dantų būklę, nustato reikalingų dantų implantų skaičių, jų padėtį ir protezavimo ant implantų būdą. Vienas svarbiausių veiksnių, nulemiančių gydymo implantais sėkmę – dantų implantų padėtis, ją gydytojas parenka atsižvelgdamas į būsimų protezų vietą. Gana dažnai pasitaiko, kad kaulo kiekis vietose, į kurias planuojama sukti implantus, yra nepakankamas. Tais atvejais į gydymo planą yra įtraukiama kaulo augmentacijos (priauginimo) operacija. Sudaromas individualus gydymo planas, kuris suderinamas su pacientu.
Dantų implantacija
Dantų implantacija – tai vienas iš pažangiausių gydymo būdų, kurį taikant galima ypač estetiškai atkurti prarastus dantis. Dantų implantacija vyksta tokia eiga: pacientą apžiūri gydytojas, padaroma rentgeno nuotrauka, įvertinama paciento būklė ir nustatoma, ar galima atlikti implantacijos procedūrą; gydytojas sudaro individualų gydymo planą, kuriame nurodoma, kiek implantų bus įsukama, koks protezavimo būdas bus taikomas, nurodoma visų paslaugų kaina. Jei paciento kaulas yra sunykęs, prieš implantacijos procedūrą pirmiausia yra atliekama kaulo priauginimo ar sinuso dugno pakėlimo operacija. Jei kaulo pakanka, kad būtų užtikrintas pirminis danties implanto stabilumas, tada šios procedūros atliekamos kartu su implanto įsriegimu; implantacijos procedūros metu taikoma vietinė nejautra, atkėlus dantenas įsriegiamas implantas; įsriegus implantą, užsiuvama; po1–2 savaičių pacientui pašalinamos siūlės; praėjus gijimo laikotarpiui (4–5 mėnesiams), prisukama dantenų formavimo galvutė; visiškai sugijus dantenoms, dantenų formavimo galvutė pakeičiama protezavimo atrama; pradedamas protezavimas ant implanto.
Kodėl verta rinktis dantų protezavimą implantais?
Dantų implantai leidžia visiškai atkurti nesamus dantis nepažeidžiant turimų dantų. Tinkamai prižiūrimi implantai yra itin ilgaamžiai. Kitaip negu įprasto protezavimo metu, implantacijos metu atkuriamas ne tik dantis, bet ir jo šaknis. Dantų implantai yra itin artimi natūraliems dantims, nes ir jie dalį kramtymo jėgos krūvio perduoda žandikauliui ir taip stabdo kaulo nykimą. Dantų implantacija – tai pati geriausia išeitis norint išvengti išimamų dantų protezų. Protezuojant ant implantų pasiekiamas itin geras rezultatas, nes vainikėliai būna labai estetiški ir nesiskiria nuo natūralių dantų. Dantų implantai gali būti naudojami kartu su karūnėlėmis, tiltais, išimamais protezais, taip atkuriant kramtymo efektyvumą ir maksimalią estetiką.
Kai dantų implantai visiškai prigyja, galima imtis protezavimo darbų. Mūsų klinikoje siūlomi keli protezavimo ant implantų būdai:
Dantų implantų protezavimas karūnėle – šis būdas taikomas, kai burnoje trūksta vieno danties. Pagal gydytojo nuimtus danties atspaudus laboratorijoje pagaminama karūnėlė, kuri pritvirtinama prie implanto. Protezavimas dantų tilteliu – šis būdas taikomas jei pacientui trūksta keletos greta esančių dantų. Tokiu atveju prireikia mažiausiai dviejų implantų, kad būtų galima tvirtinti dantų tiltelį. Išimami arba fiksuoti protezai – šis protezavimo būdas taikomas tada, kai pacientas neturi visų dantų. Jei nuspręsta protezuoti neišimamais protezais, tuomet dantų atkūrimui dažniausiai prireikia šešių implantų. Pasirinkus išimamus protezus, implantų prireikia mažiau. Tikslų reikiamų implantų skaičių nustato burnos, veido ir žandikaulių chirurgas, kuris atliks implantacijos operaciją. Ar dantų implantacijos procedūra yra skausminga? Tai vienas iš dažniausiai prieš implantacijos procedūrą pacientams kylančių klausimų. Atsakymas į šį klausimą būtų vienareikšmis – ne, nes operacijos metu yra taikoma vietinė nejautra. Todėl implantavimo metu burna būna visiškai aptirpusi, kol chirurgas įsriegia visus reikiamus implantus į jų vietas. Siekiant išvengti bet kokio diskomforto ar skausmo, kuris gali būti jaučiamas po operacijos, chirurgas išrašys antibiotikų ir parekomenduos kada reikėtų juos vartoti. Skausmas gali būti jaučiamas toje vietoje, kur buvo įsriegtas implantas, ar žandikaulio srityje aplink tą vietą. Po implantacijos taip pat gali pasireikšti tokie šalutiniai reiškiniai: kraujavimas, kraujosruvos ar patinimas. Tačiau visi šie reiškiniai dažniausiai išnyksta per savaitę ar dešimt dienų, kiekvienam pacientui individualiai.
Kaip prižiūrėti implantus?
Griežtai draudžiama implantus valyti smeigtukais, sąvaržėlėmis ir kitais kietais ar metaliniais daiktais. Kasdienei priežiūrai naudokite minkštą dantų šepetėlį. Pavienius implantus rekomenduojame valyti vieno danties šepetėliu. Implantų priežiūrai ypač tinka ir elektriniai dantų šepetėliai. Nepamirškite naudoti tarpdančių šepetėlių. Juos naudokite vieną arba du kartus per dieną sunkiai prieinamiems tarpdančiams išvalyti. Kad nesubraižytumėte implantų atramų, rekomenduojame naudoti šepetėlius, kurių metalinė viela padengta nailono sluoksniu. Tarpams tarp implantų naudokite tarpdančių siūlą ar juostelę. Jeigu yra sunkiai išvalomų sričių, periodiškai naudokite antiseptinį burnos skalavimo skystį, kurio sudėtyje yra chlorheksidino gliukonato. Be to, rekomenduojame bent kas pusmetį atlikti profesionalią burnos higieną ir profilaktikos tikslais apsilankyti pas gydytoją odontologą.