Kontaktai

Skaitmeninės odontologijos centras

Laisvės a. 4, Panevėžys

Tel. Nr.: 8 45 431965, 8 45 469070, 8 698 33626

El. paštas klinika@dentalclinic.lt

Darbo laikas

Pirmadienis - penktadienis
08.00 - 18.00
Šeštadienis
Nedirba
Sekmadienis
Nedirba

Klauskite

    Dažnai užduodami klausimai

    Pasaulyje yra keli šimtai bendrovių, gaminančių dantų implantus. Didžiausios ir žinomiausios yra tik 5-6. Reikšmės turi ir tai, kiek laiko bendrovė užsiima implantų gamyba, nes tik po kelerių metų klinikinio naudojimo galima spręsti apie implanto kokybę. Labai svarbu, kiek lėšų bendrovė skiria klinikiniams tyrimams ir naujų implantų kūrimui. Mažos bendrovės dažniausiai to sau leisti negali. Didžiausias mažųjų gamintojų privalumas – maža implanto kaina. Implantų yra labai įvairių. Skiriasi jų forma, jungčių tipas, paviršiaus apdirbimas ir t.t.  Implanto rūšį pagal esama klinikinę situaciją ir planuojamą protezavimo būdą parenka gydytojas odontologas konsultacijos metu. Tiksliai nustatyti, koks ir kurio gamintojo implantas geriausiai Jums tinka, padeda 3D rentgenograma, nes pagal ją gydytojas tiksliai įvertina žandikaulių formą, dydį, kaulinio audinio kokybę, kiekį.

    Implantacija iš karto po danties pašalinimo turi daug privalumų, nes yra išsaugomas kaulo ir dantenų aukštis. Tai labai svarbu priekinių dantų srityje. Be to, dažnai galima iš karto ant įsukto implanto uždėti laikiną vainikėlį. Tačiau tais atvejais, jeigu dantis infekuotas, suiręs arba jo šalinimas gali būti sudėtingas, geriau implantaciją atidėti. Gydytojas įvertins Jūsų situaciją ir pasiūlys tinkamiausią sprendimą.

    Jums reikia atvykti į kliniką gydytojo konsultacijos. Galbūt dantys patamsėjo dėl endodontinio gydymo, gal dėl kitų priežasčių (traumos, karieso, patamsėjo plombos). Gydytojas, apžiūrėjęs jus ir padaręs dantų rentgenogramą, galės patarti. Endodontiškai gydytus dantis reikia protezuoti. Kreivus dantis galbūt galima ištiesinti ortodontinėmis priemonėmis.

    Negyvus, endodontiškai gydytus, turinčius dideles plombas dantis reikia protezuoti vainikėliais, nes yra didelė danties vainiko ar net šaknies lūžio tikimybė. Gyvų dantų defektus galima atstatyti įklotais arba užklotais.

    Kai trūsta dantų, sutrinka kramtymo funkcija, greičiau dyla likę dantys, pablogėja estetinė išvaizda, įkrenta skruostai, atsiranda raukšlės lūpų kampuose, žmogus atrodo senesnis.

    Ilgą laiką neprotezuoti dantys pasislenka, suvirsta, pasikeičia sąkandis, gali atsirasti sąnario skausmai.

    Trūkstamus dantis galima atkurti tiltiniais protezais arba dantų implantais.

    Bet kokio rentgenologinio tyrimo metu pacientas gauna tam tikrą apšvitą. Darant dantų nuotraukas apšvita labai nedidelė. Darant skaitmenines rentgenogramas apšvita yra 7-10 kartų mažesnė.

    Aštriais instrumentais yra šalinami tik kieti dantų akmenys, minkštos apnašos nuvalomos šepetėliais ir gumytėmis su specialia pasta. Be to, danties emalis labai kietas, tad netgi aštriais metaliniais instrumentais jį pažeisti sunku.

    Mūsų klinikoje kieti dantų akmenys šalinami ultragarsiniu skaleriu, t.y. akmenis šalina ultragarsinių bangų sukelta vibracija. Skalerio antgalis yra visiškai neaštrus ir danties emalio nepažeidžia.

    @ 2016 Skaitmeninės odontologijos centras

    Pareikškimas apie slapukus